טיפול פסיכולוגי אצל ילדים בשילוב הדרכת הורים

אין דבר שהורה רוצה יותר, מאשר שהילד שלו יהיה מאושר: שיהיו לו חברים ותחביבים, שיילך בכיף לבית הספר, שיישן טוב בלילה ושיהיה לו חיוך רחב על הפנים. למרבה הצער, בתקופה בה אנו חיים, ילדים רבים מתמודדים עם קשיים ואתגרים רגשיים, שמעוררים בהם מתח ואף עלולים לפגוע בתפקוד הלימודי.
דרישות לימודיות הולכות וגוברות שהן תוצאה, בין היתר, של עידן תחרותי המעודד הישגיות, הלחץ והעומס שמוטלים על ההורים עצמם (ומחלחלים גם אל ילדיהם), הציפיות שיש לסביבה מן הילדים להצטיין הן בתחום הלימודי והן בתחום החברתי והמשבר הבריאותי שפוקד את העולם- לאור כל אלה, ניתן להבין מדוע הילדים שלנו אינם מאושרים כפי שהיינו רוצים שיהיו. אירועים לא פשוטים, כמו גירושי הורים שחווים ילדים, מחלה קשה של אדם קרוב או אף מוות ואובדן גם הם טריגר שיכול להוביל למצב רגשי מורכב.

אם אתם שמים לב שהילד, לאורך תקופה ממושכת, מפגין חוסר ביטחון, ביישנות יתר, היעדר אמונה עצמית, חרדות ובעיות התנהגות, וכי התפקוד הרגשי-נפשי שלו איננו בשיאו- טיפול פסיכולוגי בשילוב הדרכת הורים
עשוי להיות הפתרון. אנו מאמינים, והניסיון שלנו גם לימד אותנו, כי טיפול פסיכולוגי לילד, המשלב הדרכת הורים
, יכול לסייע לשיפור הרגשתו והתפקוד שלו, וכתוצאה מכך גם לתרום לאיכות החיים של כלל המשפחה.

 

איך זה עובד? 

  • הטיפול הפסיכולוגי מתחיל, ראשית, בשתי פגישות של הפסיכולוג עם ההורים, שנועדו לצרכי היכרות, קבלת מידע וגיבוש תמונה רחבה על אודות תפקודו של הילד.
  • לאחר מכן, מתקיימת פגישה עם הילד, לשם התרשמות, ובעקבותיה נתפרת חליפה לצרכים הספציפיים שלו מן ההיבט של היקף השילוב של ההורים בתהליך.
  • ככלל, ההתערבות הטיפולית מבוססת על שילוב בין פגישות עם הילד לבין פגישות עם ההורים, בדגש על האחרונות.
  • מספר הפגישות תלוי במצבו של הילד ובבעייה בגינה מגיעה המשפחה לטיפול, אך ככלל, התהליך הטיפולי יכול לנוע בין 10 ל-12 פגישות ויותר מכך, כאמור, בהתאם לנסיבות ולמקרה הנידון.

 מידע נוסף אודות טיפול פסיכולוגי אצל ילדים בשילוב הדרכת הורים ניתן לקרוא כאן

  

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות טיפול פסיכולוגי לילדים?