fbpx

ריברסינג

 

מרגישים "תקועים"? אינכם מסופקים ממקום העבודה, הקשר עם הילדים אינו כפי שהייתם רוצים שיהיה ויש לכם תחושה כללית של עייפות מהחיים? התרגלתם לחיות מחופשה לחופשה, ואתם מתנהלים מכוח ההרגל ולא מתוך חיות, חיוניות ושמחה? טיפול ריברסינג עשוי להיות בדיוק מה שאתם זקוקים לו כדי לצאת מהמבוי הסתום בו אתם שרויים, ולקבל בחזרה את כוח החיים המניע והמקיים את בני האדם, שאבד לכם אי שם במהלך הדרך.

מהם טיפולי ריברסינג?

ריברסינג, או בעברית "לידה מחדש", הוא טיפול עוצמתי ביותר לריפוי (נפשי ופיזי כאחד), המאפשר צמיחה, התפתחות אישית, שינוי והתחדשות. בבסיס הטיפול עומדת ההנחה, כי קיים קשר בלתי נפרד בין גוף, נפש ונשמה, וכי חוויות שליליות, טראומות, דפוסי התנהגות מעכבים ומחשבות קשות נחרטם בגוף הפיזי שלנו, ולא רק יוצרים בעיות רגשיות המובילות לאי נוחות כללית, אלא גם עלולים לבוא לידי ביטוי בדמות מחלות פיזיות. כל עוד החוויות, המחשבות והאירועים הקשים הללו "תקועים" בגוף הפיזי שלנו, לא נוכל לחיות את החיים במלואם, להפיק מהם את המירב, להרגיש שמחים ולהיות מלאי אנרגיה. הבשורה הטובה שמביאים עימם טיפולי הריברסינג היא, כי הכל ניתן לריפוי וכי את כל ה"רעל" שהצטבר בגופינו ניתן לשחרר על מנת לשפר את איכות החיים. איך עושים את זה? פשוט נושמים!

shutterstock 216486085

זה אולי נשמע פשוט מידי, אבל זה באמת כך. טיפולי הריברסינג מבוססים על נשימה מעגלית, שבה קיים רצף בין שאיפה לנשיפה, ושבמסגרתה אנחנו לוקחים שאיפות עמוקות מאוד בהשוואה לשאיפות הרגילות. נשימה מסוג זה מכניסה אל הגוף כמות גדולה של חמצן, שהוא אינו רגיל אליה, מה שבתורו, מאפשר לגוף להתנקות ולהגיע לאיזון. חיי היומיום שלנו עמוסים מאוד, מלאי מחויבויות ורוויי לחצים, ורובנו נמצאים בתחרות מתמדת עם השעון כדי להספיק הכל. אם יצא לכם לומר את המשפט "אין לי זמן לנשום", "אין לי אוויר", אתם וודאי נמצאים באותה סירה. רובינו, אכן, אינו מנצל את מלוא הפוטנציאל הנשימתי שלנו, מה שמוביל לחוסר חמצן בגוף, מייצר בעיות פיזיות, מנציח בעיות רגשיות 

ומעורר תחושה כללית של חוסר מיצוי של החיים. 

 

בתהליך ריברסינג אנחנו מפיקים את המירב מהיכולת הנשימתית שלנו, מכניסים חדש ומשחררים ישן, וכך, באופן טבעי, משתחררים פחדים, חרדות, חסימות, הפרעות פיזיות וסוגיות רגשיות בלתי פתורות.

הניקוי הזה, שהוא, מקלחת אור אינטנסיבית לתוככי הגוף, מאפשר, בסופו של התהלך, ליהנות מחיים מלאי אהבה, שמחה ובריאות. מטופלים שחוו תהליך ריברסינג מעידים, כי מדובר בחוויה ייחודית, שונה ועוצמתית ביותר, שסייעה להם לשפר באופן משמעותי ואף מרגש את איכות חייהם.

 

למי מתאימים טיפולי ריברסינג?

לתינוקות ועד קשישים, ריברסינג מתאים לכל מי ש:

  • מעוניין לחולל שינוי משמעותי בחיים, ואינו מצליח למצוא את הכוחות לעשות זאת.
  • מרגיש, שבתוך המירוץ המטורף שבו כולנו חיים (ילדים, משפחה, עבודה, לימודים), הוא מתקשה למצוא זמן לטפל בנושאים הבלתי פתורים המעיקים עליו בחייו.
  • רוצה להתנקות ממשקעים ישנים ומעכבים, לרפא מקומות פגועים ולהשתחרר מפחדים, מעצורים ומחסומים הפוגעים באיכות החיים.
  • סובל מהפרעות פיזיות (כאבים כרוניים, בעיות בעור, בעיות נשימה, מיגרנות קשות, בעיות עיכול, דלקות פרקים, בעיות שינה ועוד).
  • עבר, זה מכבר, תהליכי מודעות, היה בטיפולים פסיכולוגיים או באימוני קואוצ'ינג, עבר סדנאות וקיבל ליווי של מטפל, אך טרם הצליח לפתור את הבעיות הרגשיות והקשיים בעטיים הוא פנה מלכתחילה לטיפול.

 
ריברסינג באמירים- כמה דברים שכדאי לדעת

  • טיפולי ריברסינג מתקיימים גם באופן אישי, וכוללים שיחה אישית, שילוב של CBT ומיינדפולנס.
  • טיפולי ריברסינג מתקיימים גם בקבוצות אינטימיות וכוללים: סדנאות חשיפה חוויתיות, קורס עומק בריברסינג ובמיינדפולנס בן 8 מפגשים וסדנאות המשך בריברסינג ומיינדפולנס למתרגלים ותיקים.
  • הטיפולים והסדנאות נמשכים כשעה וחצי עד שעתיים ואף יותר ומתקיימים בחלק מהמפגש בשכיבה על מזרון.
  • ריברסינג הוא תהליך בטוח לחלוטין, שעוצמת הריפוי שלו היא עצומה! 

 

על המנחה - נאוה סלור

nava- Venashamtנאוה סלור - מייסדת ומנכ"לית "מרכז אמירים". מטפלת קוגניטיבית- התנהגותית (CBT), מעבירה סדנאות וקורסי עומק בריברסינג ובמיינדפולנס. "אירועי החיים הביאו אותי להיכנס פנימה, לתוכי, לעצמי, ללמוד מי אני באמת מתחת לשכבות הריצוי שהתעבו אצלי עוד ועוד. למעלה מעשור אני מטפלת בנשים, בגברים, במתבגרות, במתבגרים ועוזרת להם לצלוח את המשברים וההתמודדויות שלהם, ומסייעת להם ליצור חיים איכותיים, מאושרים עם בריאות בתדר גבוה".

לאתר של נאוה סלור

 

 

מה אומרים מטופלי ריברסינג על הטיפול שעברו אצל נאוה?

 

 

"במרכז אמירים "נשמתי" בפעם הראשונה את הנשימה המעגלית והמודעת. הגוף הגיב מיד, כבר במפגש הראשון. למרות שמדובר "רק" בנשימה, נדהמתי להרגיש את ההבדל בסוף כל מפגש: הגוף מתרחב, הנשימה משתנה ונהיית עמוקה ושקטה יותר. הופתעתי לגלות שגם למחרת נשמתי עמוק וטוב יותר בהשוואה לכל יום אחר.

נרשמתי לסדנת ההמשך כדי ללמוד עוד על עצמי, על הנשימה, על הגוף ועל נקודת המפגש שלו עם המחשבה, התודעה, הנפש... ממליצה לכל אחד לפנות שעתיים בשבוע, למשך 10 מפגשים, כדי להתנסות ולחוות. רק כך ניתן להבין כמה הנשימה יכולה לשנות, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, את ההתנהלות היומיומית שלנו" - נטע איתן הייפרמן

 

"לפני מספר חודשים קבעתי מועד לטיפול ריברסינג עם נאוה סלור. התמודדתי באותה עת עם בעיה אישית רצינית, והייתי זקוקה לעזרה כדי להבין יותר את הרגשות שלי ולסדר את המחשבות. אני מטבעי בן אדם סקפטי, ואם לא הייתי חווה את טיפול הריברסינג על בשרי, היה לי קשה מאוד להאמין שטכניקת נשימה יכולה לתת מענה לסוגיה שהטרידה אותי, אבל היא אכן נתנה מענה. בעזרת הטיפול של נאוה, המיינד והגוף שלי עברו תהליך שקשה לתאר במילים. בסוף הטיפולים הרגשתי שיש לי שליטה על ה"אני" שלי... הרגשתי כאילו משקל עצום ירד מעליי" - ד.ד.

 

"כשהגעתי לסדנת ריברסינג לא ידעתי למה לצפות, אך בתוך תוכי הרגשתי שאני צריכה לעשות משהו כדי לשפר, לשנות, לעשות למען עצמי. באתי בפתיחות מלאה לטיפול ורציתי לחוות משהו אחר. במהלך הריברסינג חוויתי מגוון רחב של רגשות שצפו בי, שבמהלך היום יום אני עוצרת אותם. בתחילה נלחצתי מזה, אך נאוה כיוונה אותי, הכילה, היתה שם. וסמכתי עליה מאוד. ההסברים של נאוה בתחילת המפגש מאוד עזרו לי לדעת לקראת מה אני הולכת ונתנו תחושה של ביטחון.

אפילו המיגרנה, ממנה אני סובלת שנים, התעוררה בריברסינג, וכשהמשכתי לנשום (עפ"י ההנחייה של נאוה), הכאבים חלפו- פעם ראשונה שזה עבר וללא כדור!!!
בסוף התהליך הרגשתי טוב, רגועה יותר, שלוה, שלמות." -ל.מ.

 

 

אם יש לך רצון ונכונות לשפר את החיים שלך ולגלות את הכוח העצום של שיטת הריברסינג, אני מזמינה אותך להצטרף אלי

 

 

סדנת נשימיינדפולנס חווייתית תתקיים ב:

8.5.24 יום ד' בשעה 19:30 - לא נותרו מקומות

28.6.24 יום ו' בשעה 11:30 - נותרו 8 מקומות

לאחר מכן יהיה ניתן להמשיך לקורס מעמיק: 
קורס "נשימיינדפולנס" בן 8 מפגשים 

החל מה- 14.8.24 

רוצה לשמוע פרטים נוספים?
מלא/י פרטייך בטופס הבא: