סיוע אקדמי לסטודנטים

היית תמיד התלמיד המוביל בכיתה בימי התיכון וקיבלת ציונים טובים מבלי להתאמץ יותר מידי, אך כשהתחלת את הלימודים האקדמיים, המציאות טופחת על פניך שוב ושוב? אתה מתקשה לעקוב אחר החומר שמועבר על-ידי המרצה, לא ממש יודע איך לקרוא מאמר, ורק המחשבה על העבודה שאתה אמור להגיש בקרוב מותירה אותך חסר אונים? אנחנו כאן כדי לעזור לך.

על הקשיים שעשויים להתעורר בתחילת הדרך האקדמית

תקופת הלימודים האקדמיים יכולה להיות חוויה מעשירה ומלמדת במסגרתה מקבל הסטודנט הזדמנות להיחשף לעולמות חדשים ולצמוח כבן אדם. אך כדי באמת להפיק את המירב מתקופה זו, יש קודם כל לצלוח בשלום את המעבר לאוניברסיטה, שהוא לא פשוט ורצוף אתגרים: הסטודנט המתחיל צריך ללמוד שפה חדשה (השפה האקדמית), להתוודע אל דעות ואל צורת מחשבה אלטרנטיבית שהיא חלק מהותי מכל דיון אקדמי ולעמוד במשימות האקדמיות המוטלות עליו על בסיס יומיומי, שהן במקרים רבים זרות לו ואינן ברורות לחלוטין. בדומה לילד שעולה לכיתה א', גם הסטודנט המתחיל יכול למצוא את עצמו מתקשה, בעיקר מהבחינה האקדמית, ובמסגרת קורסים אקדמיים, בהם משתתפים למעלה מ-100 סטודנטים נוספים, לא ניתן לקבל מענה הולם מהמרצה כדי להתמודד עם המכשולים הללו. כך למעשה, סטודנטים רבים, גם כאלה שהיו בתיכון תלמידים מצטיינים, מוצאים את עצמם קצת "אבודים" בתוך כל המחוייבויות האקדמיות, מתקשים "להדביק את הקצב" וחשים מתוסכלים נוכח תחושת האי-מסוגלות.

סיוע אקדמי: ללמד את הסטודנט כיצד לבנות חכה

שירותי הסיוע האקדמי לסטודנטים שמציע מרכז אמירים מיועדים עבור אותם סטודנטים, שמרגישים שהם זקוקים לתמיכה נוספת, מחוץ לשעות הלימוד באוניברסיטה, כדי "להיכנס לעניינים", להבין על מה המרצה מדברת, לדעת כיצד להשתמש בטרמינולוגיה האקדמית הדרושה ועל מנת שלא להיוותר מאחור.
הסיוע נועד לצייד את הסטודנטים בכלים שיאפשרו להם להתמודד טוב יותר עם המטלות האקדמיות בפרט ועם חומר הלימוד בכלל, ו"לנחות" בצורה רכה יותר אל התקופה האקדמית, שהיא כאמור, במיוחד בהתחלה, איננה פשוטה.
אופי הסיוע שאנחנו מציעים לסטודנטים איננו בבחינת "מתן חכה" לסטודנט, אלא מיועד ללמד אותו לבנות חכה, כך שהוא יוכל לדוג באופן עצמאי, ולהמשיך במסלול האקדמי בכוחות עצמו, עם יותר ביטחון והבנה של הדרישות והציפיות האקדמיות. אנחנו לא כותבים עבודות, מתרגמים מאמרים לסטודנטים או עושים עבורם "קיצורי דרך" אחרים, אבל אנחנו כן מלמדים אותם כיצד לכתוב עבודה אקדמית טובה או איך להתמודד עם קריאת מאמר אקדמי מורכב.

תכנים שיועברו במסגרת מפגשי סיוע אקדמי

*שיפור אסטרטגיות למידה
* קריאת מאמר אקדמי, זיהוי מהיר של שאלת המחקר, הטיעונים המרכזיים ומסקנת המחבר.
* מציאת מקורות אקדמיים
* כיצד לכתוב עבודה שתענה על הציפיות של המרצה שלי מבחינה אקדמית?
* כיצד "לפצח" שאלה במבחן, להבין למה המרצה התכוון, ולענות באופן רלוונטי וקוהרנטי.
* כיצד להתארגן עם היקפי חומר עצומים, איך ללמוד למבחן, כיצד להבדיל בין עיקר לטפל ואיך לשפר את הזיכרון.

שירותי סיוע אקדמי לסטודנטים באמירים- כך זה עובד:

• שירותי הסיוע שלנו מיועדים לסטודנטים בפקולוטות למדעי הרוח ומדעי החברה. יחד עם זאת, אנחנו שוקדים בימים אלה על הרחבת תחום הסיוע לסטודנטים, ומקווים בקרוב להיות ערוכים לתת מענה לסטודנטים מדיסציפלינות נוספות.
• הסיוע האקדמי שלנו מיועד לסטודנטים שאינם לקויי למידה או בעלי הפרעות קשב וריכוז, אך מרגישים בכל זאת שהם אינם ממצים את פוטנציאל הלמידה והידע שלהם.
• סיוע אקדמי לסטודנטים מתקיים בקונסטלציה של שיעור פרטי, בשיטת "אחד על אחד" במשך שעה וחצי.
• תדירות המפגשים ומספרם ייקבעו בתיאום עם הסטודנט ובהתאם לקצב ההתקדמות שלו ולדרישותיו.
• על אף שהתכנים המועברים במפגשים מוגדרים מראש, אנחנו נכונים להיות גמישים כדי להתאים את עצמינו לצרכים של הסטודנט, כך שהוא יוכל לקבל מענה לכל אתגר אקדמי בו הוא נתקל.

 

לשאלות ולקבלת מידע נוסף, צרו קשר ונשמח לעזור לכם!